O BLOGU

Na tomto blogu se věnuji převážně funkcionálnímu jazyku DAX a analytickému nástroji Power BI. Ukázky a příklady publikované na tomto blogu tvořím ve většině případů v .pbix souboru  Power BI Adventure Works DW 2020, případně v dalším volně dostupném .pbix souboru Contoso Sales For Power BI. Odkazy na stránky obsahující vzorové soubory ke stažení najdete níže. Pokud byste měli zájem o zpřístupnění některého ze souborů s vyřešeným příkladem ke konkrétnímu příspěvku, neváhejte mě kontaktovat.

Upozornění a zřeknutí se zodpovědnosti

Autor příspěvků na tomto blogu nenese žádnou odpovědnost vůči kterékoliv osobě nebo subjektu, pokud jde o jakékoliv ztráty nebo škody, které vyplývají z informací publikovaných na tomto blogu.

Veškeré ukázky na tomto blogu jsou vlastní interpretací autora. Nemusí se proto vždy jednat o správné nebo nejlepší možné řešení daného příkladu. Ukázky publikované na tomto blogu také nemohou být použity univerzálně bez další úpravy na jiných datových modelech. 

Vzorové soubory ke stažení

Cvičný soubor Adventure Works DW 2020.pbix doplněný o českou kalendářovou tabulku je dostupný ke stažení pod tímto odkazem.

Cvičný soubor Contoso Sales Sample for Power BI Desktop.pbix je dostupný ke stažení pod tímto odkazem.